O Rame

Zaujímavosti

Vedeli ste, že...

Na raňajky, na desiatu i na večeru - skrátka k natretiu kedykoľvek sa ti zachce. Som plná dobrých rastlinných olejov a mám v sebe i lahodné maslo. Roztieram sa krásne ľahko a som jedným slovom delikátna. Samozrejme som bez konzervantov či umelých aróm a vhodná i pre vegetariánov.

Mazaný Napoleon

Prvý margarín na svete bol vyrobený už v polovici 19. storočia priamo pre dvor Napoleona III.

l'ahko roztieratel'

Všetky varianty produktov RAMA obsahujú iba nevyhnutné množstvo palmového oleja, vďaka ktorému sú lepšie roztierateľné. Niet sa ale čoho obávať, jeho menej vhodné výživové vlastnosti sú skvele kompenzované vlastnosťami ostatných použitých rastlinných olejov. Dôležitá je celková výživová hodnota výrobku, nie hodnoty len jednej z východiskových zložiek. Výrobca značky Rama sa zaviazal k používaniu palmového oleja z udržateľných zdrojov.

Viac

Domáci margarín

Domáca príprava margarínu nie je zložitá. Stačí k tomu len niekoľko základných prírodných surovín - rastlinné oleje, vaječný žĺtok, voda, mlieko, mrkvová a citrónová šťava a soľ. Jednoduché, dobré a rýchle.

Viac

Nie sú tuky ako tuky

Tuky sú jednou zo základných živín a mali by v našej strave tvoriť približne 1/3 denného príjmu energie. Tuky sa skladajú z rôznych mastných kyselín, každá z nich má potom iný vplyv na náš organizmus. Uprednostňovať by sme mali práve tuky rastlinného pôvodu, preto je dobré zahrnúť kvalitné margaríny do našej stravy.

Viac

Zmes olejov a tukov

Margarín a rastlinný roztierateľný tuk obsahuje zmes kvalitných rastlinných olejov. Melanž (zmesový roztierateľný tuk) obsahuje zmes kvalitných rastlinných olejov s prídavkom živočišnéoh tuku, zvyčajne masla.

Viac